Katrs ceturtais autovadītājs ir potenciāls slepkava, atzīst CSDD

1 komentārs

”Katrs ceturtais autovadītājs ir potenciāls slepkava pie auto stūres, jo viņš regulāri vai nu zvana pa telefonu, vai saņem un sūta īsziņas, vai arī sērfo internetā,” saka Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve.

CSSD dati liecina, ka 16% autovadītāju sērfo internetā, un tas ir visbīstamākais ceļu satiksmē.
Auto jomas eksperts Uģis Vītols šādus šoferīšu paradumus komentē vienā vārdā – nihilisms. ”Tāpēc par to ir nemitīgi jārunā. Tāpat kā mēs runājam par dzērājšoferiem, Ir jārunā, lai tam pievērstu uzmanību. Tad varbūt bērni pievērsīs uzmanību,” viņš akcentē.

U. Vītols norāda, ka šobrīd piesprādzēšanās ir viena no lietām, kas Latvijā uzlabojusies, jo tagad neviens vismaz vairs nebrīnās, ka autovadītājs vai pasažieris izmanto drošības jostu.

Šogad policija sastādījusi vairāk nekā 2,3 tūkstošus protokolu tiem, kuri mīl runāt pa telefonu, vadot spēkratu. Uzmanības novēršana no brauktuves apdraud gan autovadītāju, gan citus, uzsver gan likumsargi, gan auto eksperti.

Zināšanai! Vienas sekundes laikā, braucot ar ātrumu 50 kilometri stundā, automašīna nobrauc 14 metrus. Braukšanu pie stūres un sērfošanu internetā var imitēt, palūdzot, lai braukšanas laikā kāds uz brīdi aiztaisa šoferim acis. Šajā brīdī ir pavisam vienkārši ar nelielu automašīnas korpusa daļu iebraukt pretējā braukšanas joslā un izraisīt sadursmi.

Skaties video un uzzini vairāk!

1 komentārs

TOP komentāri

  • Edza
    0

    Edza

    Blaviens katru reizi redzu ka menti pasi braucot runa pa telefonu kapec to nekontrole?

    15.09.2015 22:11

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas