Katrā DUS Rīgā ir vairāki gadījumi nedēļā, kad šoferis tur ierodas kājām

0 komentāri

Galvaspilsētā Rīgā ik pa laikam kādam autovadītājam beidzas degviela, un transportlīdzeklis paliek uz braucamās daļas. Katrā degvielas uzpildes stacijā (DUS) nedēļā ir vairāki gadījumi, kad šoferis tur ierodas kājām, ziņo raidījums 900 Sekundes.

Vairums autovadītāju, kuri paliek uz ceļa, savu kļūdu saista ar to, ka toreiz bija cerība nobraukt ilgāk.

”Likās, ka izvilkšu līdz benzīntankam,” tā savu palikšanu pirms pāris gadiem uz ceļa skaidro šoferis Mārtiņš. Par laimi, līdz degvielas uzpildes stacijai toreiz nebija tālu jāiet – tikai 100 metru.

Mārtiņš, autovadītājs:

Domāju, ka visu dienu varēšu ar degošu lampiņu braukt, bet nesanāca tā diemžēl. Man paveicās, ka līdzi bija sieva, kas varēja pastūrēt, kamēr es automašīnu stūmu līdz benzīntankam.

Tiesa gan, ne visiem autovadītājiem šādi gadījumi beidzas tikpat veiksmīgi kā Mārtiņam. Degvielas mazumtirgotāja Statoil pārstāvis Mareks Zeņuks stāsta, ka ir bijuši tādi gadījumi, kad līdz benzīntankam jāmēro pat daži kilometri vai arī degviela beidzas uz tilta, un tādēļ izveidojas pamatīgs sastrēgums.

Degvielas eksperti gan atgādina, ka līdz pēdējam brīdim nav jāgaida tikai šā iemesla dēļ, bet arī tāpēc, ka tas kaitē automašīnai.

Armands Žubulis, Statoil Degvielas kategorijas vadītājs:

Jo mazāks degvielas atlikums tvertnē, jo lielākas iespējas bākā veidoties kondensātam. Savukārt ūdens veicina degvielas sistēmas koroziju, aukstā laikā – arī filtru nosprostošanos.

Ja tomēr ir gadījies palikt uz ceļa, noteikti būtu jāieslēdz avārijas gaismas signāls un jāizliek trīsstūris – apdzīvotā vietā vismaz 15 metri no automašīnas, neapdzīvotā – vismaz 100 metri no auto, atgādina Valsts policijā.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas