Kādu automašīnu iespējams nopirkt par 500 vai mazāk eiro?

0 komentāri

No “žiguļa”, kam nav bremžu, no rūsas saēstas Alfa Romeo līdz dažu desmitu gadu vecam Audi, ar ko, pagriezienā braucot, autovadītājs riskētu pazaudēt izpūtēju. Tādas automašīnas iespējams nopirkt, ja kabatā ir tikai 500 vai mazāk eiro.

“Vēloties iegādāties automašīnu, pietiek ar nedaudz mazāku summu nekā vidējā mēnešalga – 530 eiro. Tomēr ticams, ka tādam pirkumam būs trūkumi. Piemēram, virsbūvi “izrotās” deformācijas, salonu – caurumi un traipi, bet zem motora pārsega blakus motoram slēpsies arī kāds defekts. Tāda automašīna, protams, ripos, bet izbraukt ar to uz ielas būs bīstami,” teic Andris Mālnieks, portāla LATAUTO.lv pārdošanas vadītājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Šobrīd starp ļoti lēti pārdodamām automašīnām dominē vācu Volkswagen, Audi, BMW, zviedru Volvo un amerikāņu Ford markas automašīnas. Tiesa, starp tām var sastapt arī retākas markas – piemēram, kompaktu japāņu Daihatsu Sirion automašīnu sarkanā krāsā.

Automašīnu tirgus eksperts atzīmē, ka vairums tādu automašīnu sasniegušas 20 vai vairāk gadu. Turklāt nereti tās tiek pārdotas bez dokumentiem, un tehniskā apskate ir beigusies vai ir tuvu beigām.

“Iegādājoties vecu transportlīdzekli, autovadītājam vajadzēs iziet visas obligātās procedūras, lai varētu to vadīt. Nemaz nerunājot par remontu, pēc kura “prasās” lielākā daļa pustūkstoša vērtās automašīnas,” apgalvo Mālnieks.

Piemēram, starp pavecām automašīnām var atrast pirms 26 gadiem ražotu melnu Audi 90 sedanu ar benzīna dzinēju, kuru šodien var nopirkt par nieka 160 eiro, smilšu krāsas “žiguli” VAZ 21063, kas maksā 300 eiro vai baltu BMW 318, par kuru tiek prasīti 450 eiro.

Taču, pārlūkojot šo automašīnu sludinājumus, var redzēt, ka “žigulis” tiek pārdots bez bremzēm un akumulatora, BMW dzinēja pārsegs nolietojies, bet Audi automašīnai vajadzētu mainīt gan bremzes, gan dzinēja palaišanas sistēmu.

“Atrast transportlīdzekli tehniskā kārtībā par 500 vai mazāk eiro gandrīz nav iespējams. Tāpēc autovadītājiem vajadzētu labi padomāt, vai viņiem labāk atmaksājas pirkt nekārtīgu “večuku” un remontam papildus iztērēt dažus simtus eiro, vai nedaudz pataupīt un pameklēt 5 vai 10 gadus vecas automašīnas labākā stāvoklī uz nomaksu,” teic Mālnieks.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas