Ja fotoradars ir bīstamās vietās, nevis naudas iegūšanai – samazinās avāriju skaits, secina eksperts

1 komentārs

“Kā mēs redzam, fotoradars ir efektīvs līdzeklis bīstamās vietās – ja radars ir bīstamās vietās, nevis naudas iegūšanai – tas statistiku uzlabo,” pauda Valsts tiesu ekspertīžu biroja eksperts Oskars Irbītis.

“Taču, kā redzam, ir arī administratīvās problēmas – iepirkumi, kas neļauj realizēt šos projektus. Ja realizēs visu simtu radaru, tad tiksim galā ar šiem melnajiem punktiem,” pauda eksperts.

Kopējais secinājums, ko pauda policijas un Ceļu satiksmes drošības direkcijas pārstāvji Ceļu satiksmes drošības padomes sēdē – stacionāro fotoradaru uzstādīšana ir ļāvusi uzlabot situāciju uz Latvijas ceļiem.

Foto

Šobrīd uz šosejām ir 16 fotoradaru vietas. Pērn tie reģistrējuši 56 tūkstošus ātrumpārkāpumu, taču šajās vietās nav bojāgājušo.

Fotoradaru skaitu plānots palielināt arī nākotnē. Šobrīd izsludināts iepirkums par papildu 84 stacionāro radaru iegādi. Taču secināts, ka straujāku ieviešanu bremzē fotoradaru iepirkumi, kas esot sarežģīti un ilgstoši. Pretendenti ar pārsūdzībām tos var aizkavēt gadiem.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • es
    0

    es

    a pirms tam tajās 16 vietās avārijas bija? un radari situāciju uzlaboja? vai uzlika vietā, kur avāriju nav, un tagad arī avāriju nav? toties nauda nāk grabēdama...

    12.04.2016 19:48

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas