Iegaumē! Ceļu policija uzsāk vērienīgu ātruma kontroles maratonu

1 komentārs

Lai pievērstu iedzīvotāju uzmanību riskiem, ko var radīt pārgalvība uz ceļa, šonedēļ Valsts policija ar vairākām aktivitātēm pievērsīs pastiprinātu uzmanību pārgalvīgajiem ceļu satiksmes dalībniekiem.

Visas nedēļas garumā likumsargi īpaši uzraudzīs tos satiksmes dalībniekus, kas neievēro atļauto braukšanas ātrumu, to intensīvi kontrolējot no ceturtdienas 6.00 rītā, kad Latvija atkārtoti piedalīsies 24 stundu ātruma kontroles maratonā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tuvojoties siltākam laikam un labvēlīgākiem laikapstākļiem, pavasarīgs vieglums nereti iestājas arī satiksmes dalībnieku galvās, ko pierāda Valsts policijas veiktais pētījums par smagiem ceļu satiksmes negadījumiem.

Tajā atklājās, ka smagi negadījumi visbiežāk notiek tieši vasaras mēnešos, kad laikapstākļi ir labi un rodas maldīgs priekšstats, ka nekas slikts notikt nevar. Tādēļ, tuvojoties vasaras un līdz ar to arī moto sezonai, Valsts policija vērš satiksmes dalībnieku uzmanību tādam problēmjautājumam kā pārgalvība.

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību aktuāliem problēmjautājumiem ceļu satiksmē, Valsts policija par Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāja piešķirtajiem līdzekļiem izveidojusi vairākus videoklipus, kuros ar analoģijas palīdzību atainoti ikdienā sastopami ceļu satiksmes pārkāpumi, kas nereti ir ar traģiskām sekām.

Viens no šiem pusotru minūti garajiem videoklipiem ”Pārgalvība” šodien tika prezentēts preses konferencē Valsts policijas galvenajā ēkā, Čiekurkalnā.

Tāpat, vēršoties pret pārgalvību ceļu satiksmē, šonedēļ visā valsts teritorijā ceļu policija vērsīs pastiprinātu uzmanību atļautā braukšanas ātruma pārkāpējiem, jo īpaši to kontrolējot no ceturtdienas 6.00 rītā, kad lielākā daļa Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, tostarp Latvija, atkārtoti piedalīsies 24 stundu ātruma kontroles maratonā.

Tik iespaidīga mēroga kontroles maratons pirmo reizi Latvijā norisinājās pērn, kad vienlaikus arī citas ES dalībvalstis kontrolēja steidzīgos satiksmes dalībniekus.

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā, ātruma kontroles maratona laikā, Latvijā tika sastādīti 578 administratīvā pārkāpuma protokoli, kas ir aptuveni par 300 protokoliem vairāk nekā vidēji ikdienā un vidējais braukšanas ātrums uz ceļiem samazinājās par 2–3 kilometriem stundā.

Lai aktualizētu atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanas bīstamību ceļu satiksmē Valsts policija šonedēļ rīko arī fotokonkursu autovadītājiem – ”Droši brauksi – tālu tiksi”.

Konkursa mērķis ir veicināt autovadītāju izpratni par šā pārkāpuma bīstamību ceļu satiksmē, kā arī aicināt autovadītājus ievērot atļauto braukšanas ātrumu.

Labākā fotoattēla autors balvā iegūs Drošas braukšanas skolas dāvanu karti 250 eiro vērtībā drošas un ekonomiskas automašīnas vadīšanas apmācībai septiņu stundu garumā. Konkursā aicināts piedalīties ikviens interesents.

Video

1 komentārs

TOP komentāri

  • Jevģēnijs Lugovskis
    0

    Jevģēnijs Lugovskis

    Man pie kājas, ātrumu nepārsniedzu.

    21.04.2016 09:51

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas