Iegādājies dzīvokli mikrorajonā? Auto vari ņemt sev līdzi gultā!

8 komentāri
Iegādājies dzīvokli mikrorajonā? Auto vari ņemt sev līdzi gultā!
Aculiecinieks

Rīgas mikrorajonos plašumā vēršas problēma – visiem spēkratu īpašniekiem gluži vienkārši nav vietas, kur tos novietot. Turklāt acīgākie kaimiņi par savu pienākumu uzskata zvanīt policijai un sūdzēties, ja automašīnas novietotas tā, kā nepienākas.

“Teikā, Ieriķu 39. mājā, ir četras kāpņu telpas, pieci stāvi, katrā stāvā – četri dzīvokļi, tātad – kopumā aptuveni 80 dzīvokļu. Iespēja novietot automašīnu ir tikai un vienīgi pretim mājai nelielā placītī. Tur vieta ir apmēram sešiem septiņiem auto,” portālam Skaties.lv stāsta Teikas iedzīvotāja.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Loģiski, nekas cits neatliek, kā vien auto divus riteņus atbalstīt zaļajā zonā un automašīnu nolikt pretī mājai, iebraucamajā ceļā. Tad nu mums ir kāda draudzīga kaimiņiene, kas regulāri zvana pašvaldības policijai un pieprasa, lai visiem saliek sodus 40 eiro apmērā,” stāsta kāda Ieriķu nama iedzīvotāja.

Foto:

Sods – pat līdz 350 eiro

Par vienu no pēdējā laika nopietnākajām rīdzinieku problēmām var uzskatīt nepietiekamu autostāvvietu skaitu iekšpagalmos, atzīst arī Rīgas pašvaldības pārstāvji.  “Šā iemesla dēļ daļa autovadītāju daudzdzīvokļu māju pagalmos savu auto novieto zālienā vai uz ietves, tādējādi traucējot citiem iedzīvotājiem iekļūt savās kāpņu telpās,” teikts pašvaldības oficiālajā interneta vietnē.

Turklāt pašvaldības pārstāvju oficiālajā lapā skaidrots, ka automašīnas atrašanās zaļajā zonā ir pamatots iemesls saukt palīgā Pašvaldības policiju. Iespējamie sodi –

 • no 10 līdz 350 eiro fiziskām personām;
 • no 30 līdz 750 eiro juridiskām personām.

Piemēram, 2014. gadā Rīgas Ziemeļu iecirknī kopumā tika izskatītas 402 administratīvās lietas par automašīnu neatļautā vietā, bet Austrumu iecirknī bijušas 163 šādas lietas.

Risinājums – pašu iedzīvotāju rokās

Lai ierīkotu autostāvvietu, Rīgas pašvaldība iesaka šo problēmu risināt pašiem iedzīvotājiem un rīkoties šādi:

 • sasauciet dzīvokļu īpašnieku kopsapulci,
 • uzaiciniet sapulcē piedalīties mājas pārvaldnieku,
 • lūdziet mājas pārvaldniekam atrast speciālistu, kam uzticēt autostāvvietas projekta sagatavošanu un celtniecības izmaksu tāmi, vai arī atrodiet šādu speciālistu pašu spēkiem.
8 komentāri

TOP komentāri

 • Māris Ziediņš
  +1

  Māris Ziediņš

  Imantā, nebija problēmas ar stavvietu anniņmuižas ielā lidz brīdim kamer kads izdomaja uzlikt zimi apstāties un stāvēt aizliegts, vietā kur tā zīme galīgi nav vajadziga, tgd vienīgā iespeja ir autostavvieta pa 100 euro menesī

  24.08.2015 20:45

 • Inde
  +1

  Inde

  Es ar Ziepniekkalnā nesen uzrāvos uz soda kvīti par nepareizi novietotu auto - it kā uz zaļās zonas. Saprotu ka par zaļo zonu var saukt skaisti sakoptu zālienu un ja tur es noliktu autiņu tiktu uzlikts sods. Bet ja nu par zaļo zonu nosauc 30- 50 cm platu joslu, kuru neviens nekopj un ir aizaugusi ar nezālēm, kas atrodas pie katlumājas.....Nesen biju pie meitām UK - tur mašīnas brīvi stāv skaisti nopļautās pļaviņās pie mājām. Un nav runa par privātmājām. Bet pie mums - mikrorajonos mājas būvētas entos gadus atpakaļ, kad mašīnas varēja saskaitīt uz rokas pirkstiem, attiecīgi arī stāvvietas to novietošanai. Paskataties, kas notiek ar bērnu laukumiem mikrorajonu iekšpagalmos - tie ir izdemolēti. Kādēļ tos nevar pārveidot par auto stāvvietām, ja jau viņus neviens nesaved kārtībā, lai bērniem būtu vieta rotaļām. Vismaz būtu kāds labums.
  Un ja jau VP atrod iespēju sodīt auto īpašniekus par nepareizi novietotu auto, tad varbūt vajadzētu padomāt kā sodīt tos autoīpašniekus, kuru spēkrati jau gadiem rūsē un netiek izkustināti no vietas, bet tajā pašā laikā aizņem tik "dārgās" vietas.

  24.08.2015 20:44

 • Līga
  +1

  Līga

  purchikaa pat nav jaaliek zaalee vai uz ietves, kad menti saliimee plaaksterus. 12 gadus te dziivoju, visu laiku vareeja likt mashiinu uz brauktuves, kas maajas fasaadei otraa pusee (celinjsh gar maaju aizmugureem). tur neviens nekad nebrauca, jo taa brauktuve nav "pagalmu arteerija". pat ietve pilnaa platumaa briiva + kaads pusmetrs veel no brauktuves. pirms kaada meenesha kaadam ir pleesis d..., atbrauca menti, meeriija brauktuves platumu. protams, ka mashiina drusku paari pusei taas platuma. saliimeeja visiem sodus. un tagad kaadaam 40 mashiinaam vairs nav kur likties, bet taas "brauktuves" tukshas un neizmantotas. neviens normaals cilveeks nebrauks ar liikumu, ja turpat ir celjsh pa taisno. bet mentiem tas pie d..., ka tik patrobeleet iedziivotaajus un naudinju nosmelt. kad Riigas dome izdariis savu dalju infrastruktuuras uzlaboshanaa? iedziivotaajiem pashiem, redz, stojankas jaaieriiko. debiloiidi!!!!

  24.08.2015 19:34

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas