Gaisa spilvenu problēmu dēļ ASV atsauc līdz 7,8 miljoniem automašīnu

0 komentāri

ASV Ceļu satiksmes drošības pārvalde (NHTSA) paplašinājusi automašīnu atsaukumu valstī līdz 7,8 miljoniem automobiļu saistībā ar iespējamām problēmām ar Japānas uzņēmuma “Takata” ražotajiem gaisa spilveniem. Pārvalde aicina automašīnu īpašniekus nekavējoties rīkoties.

Sākotnēji NHTSA ziņoja, ka ASV šo problēmu dēļ tiek atsaukti 4,7 miljoni automašīnu. NHTSA norāda, ka “Takata” ražoto gaisa spilvenu defektīvs piepūšanas mehānisms var izraisīt tā pārsprāgšanu un atlūzu izplatīšanos automašīnā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pārvalde noteikusi desmit autoražotājus, kas izmanto “Takata” piegādātos gaisa spilvenus, tostarp “General Motors”, “Honda” un “Toyota”.

Vairums no atsauktajiem automobiļiem jeb vairāk nekā pieci miljoni ir “Honda” automašīnas, kas ražotas no 2001. gada līdz 2011. gadam. Tikmēr “Takata” ziņo, ka šī problēma pasaulē kopumā varētu skart aptuveni 12 miljonus automašīnu.

Laikraksts “Wall Street Journal” trešdien vēstīja, ka ASV varasiestādes sākušas izmeklēšanu pret “Takata”, lai noskaidrotu, vai kompānija valsts regulatoriem nav izteikusi maldinošus paziņojumus par šo gaisa spilvenu drošību.

Savukārt izdevums “New York Times” ziņo, ka ar “Takata” ražotajiem gaisa spilveniem saistīti vismaz 139 cilvēku ievainojumi, bet trīs cilvēki gājuši bojā “Honda” automašīnās, kas tikušas aprīkotas ar šiem gaisa spilveniem.

Izmeklētāji arī uzskata, ka “Takata” gaisa spilveniem lielāks pārsprāgšanas risks ir tajās automašīnās, kas atrodas augsta mitruma reģionos.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas