Futūriskais BMW elektromobilis liek pārskatīt auto lietošanas paradumus

0 komentāri

Pa Latvijas ceļiem šobrīd jau brauc vairāk nekā 100 elektromobiļu, tomēr daži no tiek ir kaut kas tik eksotisks, kā tālu zemju auglis. Viens no tādiem elektromobiļiem ir BMW i3.  Tomēr Latvijā tas ir pieejams, un šim auto ir arī pilnīgi reāls lietotājs, kurš var dalīties iespaidos par šo auto.

Viens no šāda auto īpašniekiem ir Ceļu Satiksmes drošības direkcija (CSDD), kuras pārstāvis Jānis Liepiņš Autoziņām stāsta vairāk gan par to, kā BMW i3 nonācis CSDD rīcībā, gan dalās iespaidos par šā auto izmantošanu. Viņš norāda, ka valsts ir nolēmusi veicināt elektorauto izplatību Latvijā un par lielu veiksmi CSDD, organizācijai bija iespēja pieteikties uz līdzfinasējumu 50% apmērā. Jānis Vanangs skaidro, ka ir svarīgi pamēģināt darbībā šādu auto, lai pēc tam varētu nākt klajā ar saviem ieteikumiem par šāda, jonceptuāli jauna auto tipa izmantošanu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan BMW I3 standartcena ir augsta, ar līdzfinasējumu tā izmaksas bija 20 000 eiro. Jānis Vanangs skaidro, ka šis auto ir izvēlēts, jo spējis garantēt galveno – auto baterijas funkcionēšanu 8 gadu garumā. Auto, kur pilnīgi viss darbojas uz elektrību, tas ir būtiskākais jautājums.

Savukārt runājot par paša auto ekspluatāciju, Jānis Vanangs norāda, ka elektroauto piespiež pēc būtības mainīt auto lietošanas paradaumus. Ar konkrēto auto BMW I3 ziemas laikā var nobraukt apmēram 70 – 100 kilometrus, kas piespiež domāt – kā auto ikdienā tiks izmantot. Vairāk skaties video.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas