FOTO: iegaumē, šādas izmaiņas turpmāk attieksies uz autovadītājiem un riteņbraucējiem

2 komentāri

Šodien stāsies spēkā jaunie Ceļu satiksmes noteikumi un to mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību, īpašu uzmanību pievēršot mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem.

Ieviestas arī jaunas, satiksmes drošības uzlabošanai nepieciešamas normas,  informē Ceļu satiksmes un drošības direkcijā (CSDD).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Apstāšanās un stāvēšana

Jaunajā gadā arī jaunumi transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšanas kārtībā – drīkstēs nedaudz tālāk no krustojumiem (nekā ierasts). Atceramies arī par gājēju un velo ceļiem!

Nolūkā uzlabot krustojumu pārredzamību un padarīt vienkāršāku to šķērsošanu būs aizliegta transportlīdzekļu stāvēšana un apstāšanās krustojumos, tostarp apļveida krustojumos un tuvāk par pieciem metriem no krustojuma robežas.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

Apdzīvotas vietas sākums un beigas

Vēl vecajā gadā par jaunajiem Ceļu satiksmes noteikumiem: apdzīvotas vietas sākums un beigas. Jaunums: ceļa zīme “tornīši”

Piemēram, zīmes, kas apzīmē apdzīvotu vietu sākumu un beigas. Līdztekus jau esošajām ceļa zīmēm – melns uzraksts uz balta fona – apdzīvotas vietas beigas un sākumu varēs apzīmēt arī ar melnu ēku kontūrām uz balta fona.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

Satiksmes organizēšana, ātrums, bērnu pārvadāšana

Nolūkā uzlabot kopējo ceļu satiksmes drošību noteikumi arī paredz, ka atļautais maksimālais braukšanas ātrums uz grants ceļiem ir par desmit kilometriem stundā (km/h) mazāks nekā līdz šim – 80 km/h. Aizliegts izmainīt, aizsegt, pārklāt ar aizsargmateriāliem vai citā veidā apslēpt transportlīdzekļu numura zīmes.

Tāpat ieviesta zīme, kas informē un aicina ceļa remonta laikā ievērot “rāvējslēdzēja” principu.

FOTO: Valsts policija

FOTO: Valsts policija

No jaunā gada būs precīzāk noteikta atļautā velosipēdu atrašanās vieta satiksmē: braukšana ar velosipēdiem atļauta pa tiem paredzēto infrastruktūru, piemēram, pa velojoslu. Ja šīs infrastruktūras nav vai tā attālināta no ceļa, velosipēdistiem jābrauc pa brauktuvi. Braukšana ar velosipēdu pa ietvi atļauta kā izņēmuma gadījums, ja braukšana pa brauktuvi, ņemot vērā ceļu satiksmes intensitāti, ceļa un meteoroloģiskos apstākļus nav iespējama, ir apgrūtināta vai bīstama.

Gājējiem uz ietves ir priekšroka, un velosipēdistiem jāizvēlas braukšanas ātrums, kas neapdraud un netraucē gājējus. Braukšana pa ietvi jebkurā gadījumā atļauta bērniem līdz 12 gadu vecumam un viņu pavadītājiem.

Ar velosipēdiem atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām, ja uzstādīta attiecīgā papildzīme. Tāpat paredzēts, ka, nenokāpjot no velosipēda, ir atļauts šķērsot brauktuvi pa ietves vai nomales iedomāto turpinājumu, kā arī, netraucējot gājējus un gājēju ātrumu, pa gājēju pārejām – gan pa tādām, kas aprīkotas ar luksoforu, gan pa neregulējamām.

Pirms brauktuves šķērsošanas velosipēdistam savlaicīgi jāsamazina ātrums un nepieciešamības gadījumā – jāaptur braucamais un jāpārliecinās par drošību.

2 komentāri

TOP komentāri

 • riteņbraucēja
  +1

  riteņbraucēja

  FOTO: iegaumē, šādas izmaiņas turpmāk attieksies uz autovadītājiem un rikteņbraucējiem.
  Kas ir "rikteņbraucēji" ?????

  01.01.2016 20:06

 • Sarma
  +1

  Sarma

  Vēl jau vajadzēja speciāli priekš inkasāciju mašīnām izdomāt stāvēšanas zīmi, it sevišķi Jēkabpilī,jo šie cilvēki tiešām ir galvā invalīdi,jo parasti auto stāv invalīdu stāvvietās!!! Un tas esot viņiem atļauts!!!

  01.01.2016 18:53

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas