Drošas braukšanas eksperts:  ziemā ir jābrauc lēnāk un jāuzmanās no melnā ledus

0 komentāri
Drošas braukšanas eksperts:  ziemā ir jābrauc lēnāk un jāuzmanās no melnā ledus
Foto: LETA

Iestājoties ziemai, svarīgi ir pielāgot savu braukšanas stilu laika apstākļiem – jābrauc ir lēnām un uzmanīgāk, skaidro drošas braukšanas eksperts Artūrs Priednieks.

Drošas braukšanas skolas apmācību direktors Artūrs Priednieks norāda, ka, pirmkārt, ir svarīgi sagatavot automobili ziemai. ”Tas, ka drīzumā iestāsies ziema, nav nekāds pārsteigums. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi padomāt par atbilstošām ziemas riepām, nomainīt nepieciešamos šķidrumus, logu tīrāmās birstītes.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrkārt ir jāmaina savi braukšanas ieradumi. ”Mums ir jādod mazliet vairāk laika gan sev, gan citiem. Ziemas apstākļos mēs nedrīkstam braukt tikpat ātri kā gada siltajos mēnešos, jo ceļa segums var būt mitrs un slidens. Attiecīgi ikdienā tomēr mazliet jāsamazina ātrums,” skaidro eksperts, ”tāpat svarīgi ir atcerēties, ka kustības uz slidena ceļa nedrīkst būt asas, jo tās var izprovocēt slīdēšanu. Attiecīgi kustībām jābūt slaidām.”

Viņš arī norāda, ka viena no izplatītākajām kļūdām saslīdot ir pārlieku lielā stūrēšana. ”Šoferi sāk pārlieku grozīt stūri. Izslīdēšanas gadījumā tas nelīdz un pat pasliktināt situāciju. Ja sākas slīdēšana, ir mazliet jāiepauzē,” skaidro Priednieks.

Īpašu uzmanību eksperts aicina pievērst tam vai uz ceļa ir melnais ledus. ”Parasti tas ir uz tiltiem, blakus ūdenskrātuvēm. Nakts laikā to var viegli manīt, jo auto lukturu gaismas no tā atspīd. Tāpat var strauji nobremzēt un, ja panelī iedegās ABS signāluguntiņa, tad uz ceļa ir melnais ledus. Bet to drīkst darīt tikai gadījumā, ja ne priekšā, ne aizmugurē nav auto,” norāda eksperts.

Lai sagatavotos braukšanai ziemā, vislabāk ir doties uz auto braukšanas laukumu, kur nav satiksmes. ”Tur var pamēģināt paslidināties, savākt mašīnu pēc sānslīdes. Tas ļauj atcerēties pa vasaru aizmirsās ziemas braukšanas iemaņas,” iesaka drošas braukšanas eksperts.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas