Drošas braukšanas eksperts:  ziemā ir jābrauc lēnāk un jāuzmanās no melnā ledus

0 komentāri

Iestājoties ziemai, svarīgi ir pielāgot savu braukšanas stilu laika apstākļiem – jābrauc ir lēnām un uzmanīgāk, skaidro drošas braukšanas eksperts Artūrs Priednieks.

Drošas braukšanas skolas apmācību direktors Artūrs Priednieks norāda, ka, pirmkārt, ir svarīgi sagatavot automobili ziemai. ”Tas, ka drīzumā iestāsies ziema, nav nekāds pārsteigums. Tāpēc ir svarīgi savlaicīgi padomāt par atbilstošām ziemas riepām, nomainīt nepieciešamos šķidrumus, logu tīrāmās birstītes.”

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Otrkārt ir jāmaina savi braukšanas ieradumi. ”Mums ir jādod mazliet vairāk laika gan sev, gan citiem. Ziemas apstākļos mēs nedrīkstam braukt tikpat ātri kā gada siltajos mēnešos, jo ceļa segums var būt mitrs un slidens. Attiecīgi ikdienā tomēr mazliet jāsamazina ātrums,” skaidro eksperts, ”tāpat svarīgi ir atcerēties, ka kustības uz slidena ceļa nedrīkst būt asas, jo tās var izprovocēt slīdēšanu. Attiecīgi kustībām jābūt slaidām.”

Viņš arī norāda, ka viena no izplatītākajām kļūdām saslīdot ir pārlieku lielā stūrēšana. ”Šoferi sāk pārlieku grozīt stūri. Izslīdēšanas gadījumā tas nelīdz un pat pasliktināt situāciju. Ja sākas slīdēšana, ir mazliet jāiepauzē,” skaidro Priednieks.

Īpašu uzmanību eksperts aicina pievērst tam vai uz ceļa ir melnais ledus. ”Parasti tas ir uz tiltiem, blakus ūdenskrātuvēm. Nakts laikā to var viegli manīt, jo auto lukturu gaismas no tā atspīd. Tāpat var strauji nobremzēt un, ja panelī iedegās ABS signāluguntiņa, tad uz ceļa ir melnais ledus. Bet to drīkst darīt tikai gadījumā, ja ne priekšā, ne aizmugurē nav auto,” norāda eksperts.

Lai sagatavotos braukšanai ziemā, vislabāk ir doties uz auto braukšanas laukumu, kur nav satiksmes. ”Tur var pamēģināt paslidināties, savākt mašīnu pēc sānslīdes. Tas ļauj atcerēties pa vasaru aizmirsās ziemas braukšanas iemaņas,” iesaka drošas braukšanas eksperts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas