Drīzumā soda kvītis sāks saņemt pirmie fotoradaru fiksētie ātruma pārkāpēji

0 komentāri

Uz piecām šosejām Rīgas apkārtnē uzstādīti jau desmit stacionārie foto radari. Ceļu satiksmes drošības direkcijā skaidro, ka atlicis vien nokārtot atsevišķas formalitātes, lai jau pirmie ātruma pārkāpēji saņemtu soda kvītis.

Pašlaik ir uzstādīti 10 stacionārie radari. Visas komunikācijas jau ir pieslēgtas, taču joprojām radari darbojas testa režīmā. Soda kvītis vēl netiek izrakstītas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Radari jau fiksē garāmbraucēju ātrumu un sūta ziņas par pārkāpējiem Ceļu satiksmes drošības direkcijai. Minēto radaru uzstādīšana, tā, lai viss process būtu tehniski un juridiski korekts, aizņēma pusotru mēnesi. Satiksmes drošības direkcijā skaidro, ka darbi ieilguši, jo radušies neparedzēti šķēršļi.

”Diezgan negaidīti bija tas, ka bija jāuztaisa pilnas inventarizācijas lietas, uzmērījumi valsts zemes dienestam sakarā ar jauno būvniecības likumu, tas paņēma vairāk laika. Varbūt ne viss gludi gāja ar programmisko nodrošinājumu,” norāda CSDD direktora vietnieks Ģirts Rorbaks.

Tagad visi minētie negludumi esot nolīdzināti. Atlicis vien reģistrēt radarus elektronisko sakaru direkcijā un parakstīt pieņemšanas, nodošanas aktus. Tad, kad tas būs paveikts pirmie pārkāpēji jau sāks saņemt soda kvītis.

Vēl pirms izsūtīšanas katru radara fiksēto ātruma pārkāpumu izskatīs ceļu policijas speciālists un pieņems lēmumu par piemērojamo sodu.

Sods netiks piemērots jau no pirmā pārsniegtā kilometra. Taču cik liela būs šī pieļaujamā robeža policijā joprojām neesot izlemts.

Katra radara tolerances maksimālo robežu policija sola izstrādāt līdz ar pirmo soda kvīšu izrakstīšanu. Soda kvītis pārkāpēji saņems ierakstītā vēstulē, pasta nodaļā vai arī e-pastā, šim pakalpojumam jāpiesakās CSDD mājas lapā.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas