Dodoties ceļojumos, iedzīvotāji apdrošinās pretēji statistikai

0 komentāri

Atpūtnieki par apdrošināšanu visbiežāk domā, dodoties ceļojumos ar lidmašīnu, lai gan pasaules statistika pierāda pretējo – ka negadījumi biežāk notiek, ceļojot ar autotransportu, norāda apdrošinātāja “Balsta” atlīdzību direktors Ingus Savickis, uzsverot, ka tieši šādos ceļojumos riski ir vislielākie.

“Mūsu pieredze rāda, ka ceļotāji-autobraucēji retāk apdrošinās. Arī ASV veiktais pētījums* liecina, ka ceļojumos ar automašīnām dodas 99% ceļotāju, bet ar lidmašīnām – tikai 1%, tāpat, pārvietojoties ar auto, visbiežāk notiek dažādi nelaimes gadījumi. ASV ciest lidmašīnas avārijā varbūtība ir 1 pret 11 miljoniem, bet ciest ceļu satiksmes negadījumā – 1 pret 5000. Protams, ceļojumiem ar lidmašīnu arī ir savi riski, un lielākās nelaimes tiek spilgti atspoguļotas arī publiskajā telpā, spējot sēt lielākas bažas vai bailes par šāda tipa ceļojumiem,” skaidro Savickis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan ceļojumi ar auto tiek apdrošināti retāk, “Balta” novēro arī pozitīvas tendences. Kā stāsta Savickis, atlīdzību pieredzē parādās arī gadījumi, kad cilvēki lūguši apdrošinātāju palīdzību Latvijai pavisam tuvējās kaimiņvalstīs, dodoties nelielākos izbraucienos. Piemēram, pēdējo pāris gadu laikā Lietuvā un Igaunijā sniegta palīdzība 20 ceļotājiem.

Kopumā šī gada atlīdzību pieteikumi liecina, ka TOP 3 valstis, kurās ar tūristiem visbiežāk notikušas dažādas nelaimes, ir Itālija, Vācija un Spānija. Jāteic, ka vislielākās atlīdzības par dažādām veselības problēmām kopumā pēdējo gadu laikā tiek izmaksātas tieši ceļotājiem, kuri apmeklē Vāciju. Šo tendenci, visticamāk, ietekmējuši gan ceļotāji, kas devušies atpūtas braucienos, gan tie ceļotāji, kuriem ir ciešas ekonomiskās un biznesa saites ar Vāciju, norāda”Balta”.

Lai parūpētos par savu drošību, “Balta” aicina ceļotājus atcerēties dažus vienkāršus padomus:

•    Pasi, naudu, kredītkartes, fotoaparātu, videokameru un citas vērtīgas lietas turiet tā, lai neviens cits nevarētu jūsu īpašumam viegli piekļūt;
•    Ja tomēr gadījusies nelaime, tad, lai, piemēram, ātrāk saņemtu pagaidu apliecību nozaudētās pases vietā, jau laikus izveidojiet pases kopiju;
•    Nedodieties ceļojumā, ja esat saslimuši, jo slimības simptomi var saasināties tieši atpūtas brauciena laikā, kad tiek piedzīvoti nepierasti laika vai dzīves apstākļi;
•    Dodoties aktīvā atpūtā ziemā, lai izvairītos no traumām slēpojot vai snovojot, ieteicams ievērot visus drošības noteikumus un fiziski sagatavoties konkrētajam sporta veidam;
•    Maksājumu kartēs uzglabājiet salīdzinoši nelielu naudas summu, kura jums būs vajadzīga tuvākajā laikā, bet ietaupījumiem izveidojiet atsevišķu bankas kontu.

* Pētījums pieejams šeit.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas