Degvielas cena benzīntankos atkal aug; biržās kāpums par 40%

0 komentāri

Pēc naftas cenu krituma, kad degvielas mazumtirdzniecības cenas pērnā gada beigās sasniedza zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā, tagad atkal sācies degvielas cenas kāpums. Benzīna vairumtirdzniecības cenas Eiropas biržās pēdējo trīs mēnešu laikā pieauga par aptuveni 40%.

Mārtiņš Stirāns, Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs:
Naftas produktiem bija īslaicīgs periods, kad to cena nokrita ļoti zemu. Tagad tā atgriezusies normālajā tirgus līmenī, un ir tāda, kādai tai ir jābūt.

Tomēr, pēc ekonomistu domām, degvielas cenām būtiski vairs nav pamata kāpt, un tās noteikti netuvināsies cenām, kādas bija novērotas benzīntankos pirms gada, kad 95. markas benzīns maksāja gandrīz 1 eiro un 40 centus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Visa šā gada garumā, pēc ekspertu domām, degvielas cena Latvijā kardināli vairs nemainīsies, un, lejot bākā 95. markas benzīnu, visticamāk, tā nekļūs dārgāka par 1,20 eiro litrā.

Pērn mūsu valstī turpinājās iepriekšējo gadu tendence, kad cilvēki meklē ekonomiskākus pārvietošanās veidus un savus benzīna automašīnas aizstāj ar dīzeļiem vai autogāzi.

Kopumā pēdējo desmit gadu laikā benzīna patēriņš Latvijā ir samazinājies par pusi. Tikmēr realizācijas apjoms Latvijas degvielas tirgū (benzīns, dīzelis) pērn pieauga par 6% salīdzinājumā ar 2013. gadu.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas