Degviela 100 km braucienam: cik ilgi jāstrādā Latvijā, Bulgārijā vai Dānijā?

1 komentārs

Cik stundu Latvijā jāstrādā, lai nopelnītu degvielu 100 km braucienam? Vai latviešiem jāstrādā vairāk nekā lietuviešiem, igauņiem, dāņiem vai bulgāriem? Sludinājumu portāla LATAUTO.lv speciālisti aprēķinājuši, ka latvietim, kas saņem vidējo algu, jāstrādā 2,5 stundas, lai nopelnītu naudu 100 km braucienam, kas ilgst stundu.

Vidējā alga Latvijā ir 557 eiro, bet dīzeļdegvielas cena – 1,11 eiro litrā. Vēloties veikt 100 km attālumu ar automašīnu, kam nepieciešami 7 litri dīzeļdegvielas, latvietim jānopelna 7,70 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jūlijā Latvijā ir 23 darba dienas (184 stundas), un tas nozīmē, ka latvietis, kas saņem vidējo atalgojumu, stundā nopelna 3 eiro.

Piemēram, Dānijā vidējā alga, atskaitot nodokļus, šobrīd sasniedz 3122 eiro. Tas ir gandrīz sešas reizes vairāk nekā Latvijā, bet litrs dīzeļdegvielas Dānijā ir tikai par 0,18 eiro dārgāks (1,29eiro). Dānis stundā nopelna 17 eiro, tātad 100 kilometru brauciens, izmantojot 7 litrus dīzeļdegvielas, viņam izmaksā 9,03 eiro. Lai veiktu tādu pašu braucienu, dānim pietiek strādāt mazāk nekā stundu, t.i., trīs reizes mazāk nekā latvietim.

Kaimiņvalstī Igaunijā vidējā alga sasniedz 841 eiro, un vienas stundas laikā igaunis nopelna vidēji 5 eiro. Dīzeļdegviela ir dārgāka par 0,05 eiro nekā Latvijā un maksā 1,16 eiro litrā. 100 kilometru attāluma veikšanai nepieciešami 8,12 eiro, tāpēc pietiek strādāt mazāk nekā divas stundas.

Lietuvietim, kura vidējā alga ir 524 eiro mēnesī, vajadzētu strādāt gandrīz trīs stundas, lai veiktu to pašu simts kilometru attālumu. Lietuvā dīzeļdegvielas cena par vienu litru sasniedz 1,19 eiro, t.i., par 0,08 eiro vairāk nekā Latvijā.

Taču, salīdzinājumā ar Latviju un Lietuvu, Bulgārijā brauciens ar automašīnu ir īsta greznība. Vidējā alga minētajā valstī sasniedz 333 eiro, un stundas laikā Bulgārijas iedzīvotāji vidēji nopelna knapi 2 eiro. Cena par vienu litru dīzeļdegvielas ir salīdzinoši liela – 1,20 eiro, t.i., par 0,09 eiro dārgāk nekā Latvijā.

Līdz ar to Bulgārijā 100 kilometru brauciens ar automašīnu maksā 8,40 eiro vai vairāk nekā 4 stundas vidēji apmaksāta darba.

1 komentārs

TOP komentāri

  • lalala-pats no paša
    +3

    lalala-pats no paša

    ..un Bulgārijā tāds dzīves līmenis ir pateicoties ES...viņi lika iznīcināt tur visas ražotnes kā tas notiek Latvijā....

    19.07.2015 21:56

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas