Dažu mēnešu laikā degvielas cenas ir sarukušas par 20%

0 komentāri

Sekojot naftas cenu kritumam pasaulē, degvielas mazumtirdzniecības cenas Latvijā sasniegušas zemāko līmeni pēdējo divu gadu laikā un kopš vasaras samazinājušās par 20%.

Patlaban, piemēram, 95. markas benzīns maksā gandrīz par 30 eirocentiem lētāk nekā vasarā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču vairāk gan degvielas cena vairs nekritīsies, uzskata eksperti. Patlaban degvielas cena jau ir sasniegusi savu minimālo līmeni, taču naftas un naftas produktu cenu lejupslīdi Latvijas iedzīvotāji turpinās izjust arī nākamgad.

Zigurds Vaikulis, Citadele Asset Management Portfeļu pārvaldīšanas daļas vadītājs:

Pie naftas produktu cenām ir piesaistīta arī gāzes cena, no kuras tiek ražots arī siltums. Diezgan droši var paredzēt, ka gāzes un siltuma cena visdrīzāk samazināsies par 10 -20%. Tas visvairāk atspoguļosies veikalu, frizētavu u. tml. izmaksām, kur arī vajadzētu būt spiedienam uz šo uzņēmumu sniegto pakalpojumu cenām.

Straujais energoresursu cenu kritums, kas ir novērots pēdējos mēnešos, likšot pārskatīt arī inflācijas prognozes nākamajam gadam. Eksperti paredz, ka tā nākamgad nebūs augstāka par 1 vai 1,5%.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas