CSDD un Valsts policijas reidu laikā 15% vieglo auto konstatēti defekti

0 komentāri

Kopš februāra vidus CSDD un Valsts policija uz Latvijas ceļiem kopīgi veic automašīnu tehniskā stāvokļa pārbaudes. Ziemas periodā īpašu uzmanība tiek pievērsta riepu stāvoklim ar mērķi informēt autovadītājus par transportlīdzekļu tehnisko stāvokli un novērst vai mazināt apdraudējumus ceļu satiksmes drošībai.

Līdz šim notikušo pārbaužu rezultātus visspilgtāk raksturojošie piemēri: 15% vieglo auto konstatēti defekti, kas būtiski ietekmē satiksmes drošību, tostarp: ar riepu protektora digitālo mērītāju konstatētie kliedzošākie gadījumi: 0,35 mm, 0,51 mm, 0,64 mm, 1,12 mm, 2,1 mm. Atgādinājumam – minimālais atļautais protektora dziļums ziemā ir 4 mm, bet trīs auto jau pirms 1. marta brauca jau ar vasaras riepām.
Vairāk nekā 60 vieglajiem auto bija neatļauti uzstādītas ”ksenona lampas”, kas apžilbina ne tikai pretī braucošo, bet arī priekšā braucošo transportlīdzekļu vadītājus, tādējādi negatīvi ietekmējot viņu spēju atbilstoši pārredzēt ceļu, it īpaši diennakts tumšajā laikā.

Savukārt viens kravas automobilis brauca bez riteņa, kas, pēc autovadītāja teiktā, visticamāk, esot kaut kur nokritis iepriekšējā dienā.
Kopumā pārbaudīti 1259 transportlīdzekļi: 799 vieglie un 460 kravas, no tiem 174 ārvalstu auto. Autovadītājiem par konstatētajiem pārkāpumiem, atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam, Valsts policija izrakstīja 168 protokolus. Pārbaužu rezultātos secināts, ka 15% jeb 118 no pārbaudītajiem vieglajiem auto ir neatbilstošs tehnisks stāvoklis. No tiem 55 automobiļiem konstatēts nepietiekams riepu protektora dziļums, 62 transportlīdzekļiem konstatētas neatļautas ”ksenona lampas”.

39 transportlīdzekļiem konstatēta neatbilstoša bremžu sistēmas darbība – nebremzēja viens vai vairāki riteņi, vai bremžu darbības atšķirība vienam transportlīdzekļa tiltam bija vairāk nekā 50%. Nebremzējoši vai nevienmērīgi bremzējoši riteņi negatīvi ietekmē auto spēju laikus apstāties, jo īpaši ziemas apstākļos.

Gadījumos, kad nebremzēja viens ritenis, transportlīdzekļiem atņemtas atļaujas piedalīties ceļu satiksmē, tiem mēneša laikā jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāuzrāda tehniskajā apskatē, lai veiktu bremžu darbības pārbaudi. Šajā laikā ar auto nav atļauts veikt pārvadājumus. Tas pats attiecas arī uz gadījumiem, kad bremžu darbības atšķirība bija vairāk nekā 50%. Savukārt gadījumos, kad nebremzēja vairāki riteņi, transportlīdzeklim atņemtas numura zīmes, tā tālāka piedalīšanās ceļu satiksmē ir aizliegta, jānovērš konstatētie bojājumi un auto jāveic tehniskā apskate.

CSDD un Valsts policija transportlīdzekļu tehniskā stāvokļa pārbaudes veiks arī turpmāk.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas