CSDD aicina piesprādzēties un pasargāt sevi

0 komentāri

Aizmugurē sēdošs pasažieris kļūst par nāvējošu ieroci, kas spēj nogalināt citus. To, cik bīstams ir aizmugurē sēdošs nepiesprādzējies pasažieris, atgādina šodien sāktā jaunā CSDD informatīvā kampaņa. Izrādās, tikai puse no visiem aizmugurē sēdošajiem pasažieriem mēdz piesprādzēties.

Atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumiem autovadītājs nemaz nedrīkst vest pasažierus, kas nav piesprādzējušies. Taču policijas statistika rāda, ka par drošības jostas nelietošanu ik gadu tiek izrakstīti vidēji 30 tūkstoši protokolu. Pētījumā secināts, ka tikai puse no aizmugurē sēdošajiem piesprādzējas. Pērn 50 pasažieriem, kuri nebija piesprādzējušies, brauciens bija ar letālu iznākumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Faktiski visos gadījumos, kur bijuši 2 vai 3 bojāgājušie pasažieri, konstatējām, ka šie pasažieri nav lietojuši drošības jostas. Tajā brīdī, kad notiek sadursme, salonā izveidojas centrifūga, kur salonā visi viens otram krīt virsū un gūst šīs nāvējošās traumas,” traģisko seku cēloņus skaidro VP Galvenās kārtības policijas priekšnieks Artis Velšs.

CSDD jaunās kampaņas mērķauditorija šoreiz ir tieši aizmugurē sēdošie pasažieri. Nepiesprādzējušies viņi apdraud ne tikai sevi, bet kļūst par nāvējošu ieroci arī priekšā sēdošajiem.

”Sadursmes brīdī, ja mašīna brauc ar 50 km/h, cilvēks, kurš sver 70 kg, uz priekšu lido ar 3,5 t spēku,” fizikas pamatus atgādina CSDD valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš. Pie ātruma 90 kilometri stundā, masa palielinās līdz teju 7 tonnām. Arī mazs bērns trieciena brīdī pārvēršas mašīnas svarā. ”Pat, ja viņš tiek turēts klēpī un vecāki saka, ka noturēs, kurš tad tonnu var noturēt,” norāda Lukstiņš.
Vairāk skaties video!

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas