Ceļu policisti pieteikuši karu autovadītājiem, kuri nelieto virziena rādītājus!

34 komentāri

Šogad par virziena rādītāju nerādīšanu sodīti divreiz vairāk autovadītāju nekā iepriekšējā gadā. Viņu skaits sasniedzis gandrīz divus tūkstošus! Policija nolēmusi pielikt punktu šim nihilismam.

Tikmēr eksperti atzīst, ka pagriezienu nerādīšana ir ne tikai ceļu satiksmes pārkāpums, par ko var piemērot soda punktus, bet tas arī rada nopietnus draudus satiksmes drošībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Pēc autoekspertu domām, pēdējos gados palielinājies to vadītāju skaits, kuri nerāda pagriezienus. Šādiem šoferiem var arī uztaurēt, ja jau nekas cits nelīdz un cilvēki paši aizmirsuši ceļu satiksmes noteikumus.


Juris Zvirbulis, autoeksperts, LAMB prezidents:

Bieži ir tā, ka viens “noraujas”, aizbrauc vai neparāda, ko vajag, bet pārējie noskatās un nodomā – kāpēc es tā nevaru? Tad aiziet kā sniega pika. No sākuma drusciņ, pēc tam vairāk un vairāk, un tad aiziet līdz kopējam nihilismam.

Virziena rādītājus šoferi visbiežāk nelieto, pārkārtojoties no vienas joslu uz otro vai izbraucot no apļa. Paši aptaujātie autovadītāji atzīst, ka viņiem traucē pagriezienu nerādīšana. “Tāpēc, ka es nevaru paredzēt, kā viņi rīkosies. Es vienmēr cenšos rādīt,” norāda autovadītājs Ainārs. Uz jautājumu, kāpēc, viņaprāt, citi šoferi nerāda virzienrādītājus, viņš pauž: “Neuzmanība, necieņa bieži.”

Šim pārkāpumam policija sāka pievērst pastiprinātu uzmanību, un šā gada pirmajos astoņos mēnešos sodīto autovadītāju skaits dubultojies salīdzinājumā ar tādu pašu periodu pērn. Tas pietuvojies gandrīz diviem tūkstošiem.

Foto: LETA

Foto: LETA

Normunds Krapsis, VP Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks: Pirmkārt, virziena rādītāju nerādīšana var izprovocēt kādu ceļu satiksmes negadījumu. Otrkārt, tas rada neērtības citiem satiksmes dalībniekiem. Mēs esam pārskatījuši savu darba taktiku un turpināsim tālāk, skatīties, lai tiek ievēroti noteikumi.

Sods par pagriezienu nerādīšanu ir 15 eiro un 1 soda punkts.

Skaties video!

34 komentāri

TOP komentāri

 • bet!
  +9

  bet!

  kad ņems priekšā tos,kuri savu auto lukturos salikuši "hrenonus"?

  03.09.2015 23:11

 • Vinnijs
  +7

  Vinnijs

  Tāpat vajadzētu pamācīt arī tos, kuri nemāk litot aizmugurējos miglas lukturus.

  03.09.2015 11:40

 • dzivniex
  +6

  dzivniex

  Un vēl par runāšanu pa tālruni pie stūres uzreiz 100Eur!!!! Modi ieņēmuši plānprātiņi runā pa tālruni un neredz pusi no kustības uz ceļa, "stila" pēc un pat neatjēdz ka mašīnā jau iebūvēta ērta un pat grūtgalvjiem viegli pieejama brīvroku sistēma !!!

  03.09.2015 19:22

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas