Briesmīgais Latvijas ceļu stāvoklis izraisa autoavāriju Auces novadā, uzskata šoferi

26 komentāri
Briesmīgais Latvijas ceļu stāvoklis izraisa autoavāriju Auces novadā, uzskata šoferi
Foto avots: Jānis Grābens/ Facebook

Kravas automašīnas vadītājam, cerot izvairīties no milzīgas, divmetrīgas bedres, notikusi pamatīga nelaime – iespaidīgo izmēru automašīna apgāzusies uz sāniem, ziņo aculiecinieks. Drīz pēc avārijas notikuma vietā bedri nolīdzināt ieradies greiders.

Bedres dziļums bijis 35 centimetri, bet tās diametrs – aptuveni divi metri, norāda aculiecinieks Jānis Grābens. Auces novada iedzīvotājs arī atzīst, ka rudenī un pavasarī šis ceļa posms kļūst teju neizbraucams. Tādēļ tagad, kad noticis negadījums, tas nav pārsteigums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Jautājumus par Latvijas ceļu stāvokli un to sakopšanu izbraucamā stāvoklī rada arī tas, ka greiders nolīdzināt bedri ieradies tikai pēc negadījuma. “Kā jau pie mums notiek, kaut kas tiek darīts tikai pēc tam, kad nelaime jau notikusi. Lūk, arī rezultāts!” skumjas pauž aculiecinieks.

Par laimi, nopietnas traumas kravas automašīnas šoferis avārijā nav guvis.

Skaties foto:

Drošas braukšanas skolas dibinātājs Arturs Priednieks portālam Skaties.lv pauž, ka ceļu stāvoklis ir minimāla vaina ceļu satiksmes negadījumā. ”

Drošas braukšanas skolas dibinātājs Arturs Priednieks:

Autovadītājs, pirmkārt, pats novēro ceļu un atbild par to, ko dara. Ja ceļa stāvoklis neļauj braukt ātri, tad nebrauc ātri. Tas ir tāpat kā ar miglu – ja nav redzamības tad šoferim ir jāievēro atbilstošs ātrums.

Valsts policijas pārstāvji portālam Skaties.lv skaidro: “Vispirms ir būtiski saprast, ka policija nenosaka vainu, bet gan fiksē negadījuma apstākļus, aizpildot protokolu ceļu satiksmes negadījuma vietā, kurā tiek piefiksēti ceļa stāvoklis, ceļa zīmes, redzamība, automašīnas tehniskais stāvoklis un citi faktori. Katrs negadījums tiek vērtēts individuāli, ņemot vērā ceļu satiksmes apstākļus. Piemēram, ja ceļš ir nelīdzens, šādos ceļa posmos tiek izvietotas atbilstošas ceļa zīmes, kas par to brīdina vai, piemēram, ātrumu ierobežojošas ceļa zīmes. Ja autovadītājs šajā ceļa posmā tās nav ņēmis vērā un nav izvēlējies tādu braukšanas ātrumu un stilu, kas ir drošs, tad viņš ir pārkāpis noteikumus.”

Latvijā par valsts nozīmes ceļu sakārtošanu atbild Latvijas Valsts ceļi, bet par pašvaldības nozīmes ceļu sakopšanu – novadu vai pilsētu pašvaldības.

26 komentāri

TOP komentāri

 • mhm
  +6

  mhm

  Te arī muļķi ir uzaicināti čatā?

  26.06.2015 15:54

 • Do
  +4

  Do

  Protams,pēc daudzu amatpersonu viedokļa,autovadītajs pats atbild par droša ātruma izvēli,distanci,intervalu,un t.t.,tad saliekat visa LV teritorija radarus un zīmes 50-60 un visi bus laimigi,sveiki un vesali.Izleca meza cuka,avareji- pats vainigs,iebrauci šada izmera bedrē-proties,vainigs,kapec tad brauci pa so celu.Slidens uz cela(jo cels nav nokaisits)avareji,pats vainigs!Tak vareji izveleties drosu atrumu5-10 km/h un 100km lidz Rigai nedelu braukt...Nebusi vainigs-uztaisis par vainigu.Vainigos nemekle,vainigos izvelas.

  26.06.2015 21:35

 • Aija
  +4

  Aija

  Vispār jau apdrošinātājiem uzreiz jāziņo un lai tik no ceļu uzturētājiem naudiņu iekasē par automašīnas remontu, kas ir cēlies no šādiem ceļiem. Ja nebūtu šādu ceļu, tad arī citām auto nevajadzētu biežākus remontus nekā braucot pa līdzenu ceļu - hadene jau nav no tērauda! Bet daudzi to nezin, tāpēc arī klusē, brauc un taisa auto par savu naudu. Protams, pierādīt to nav viegli un nekavējoties jāziņo ne tikai policijai, bet arī apdrošinātājiem..

  26.06.2015 19:55

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas