Braukšanas eksāmenu pieņēmēji vēlētos, lai jauno šoferīšu sagatavotība būtu augstāka

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) eksaminētāji atzīst, ka gribētu, lai jauno vadītāju sagatavotības līmenis būtu augstāks.

CSDD pārstāvji norāda, – nereti taupot uz autoskolas rēķina, pēc tam klupšanas akmens ir eksāmens. Teorijas eksāmenu ar pirmo reizi sekmīgi nokārto 75-85% B kategorijas tīkotāju.

Tradicionāli braukšanas eksāmenu no pirmās reizes nokārto pat vairāk nekā puse nākamo šoferīšu. Raidījums 900 Sekundes CSDD Rīgā pavadīja divas stundas, un no 20 pretendentiem eksāmenu šajā laikā nokārtoja tikai divi pretendenti.

Šogad Latvijā izdoti gandrīz 40 tūkstoši jaunu vadītāja apliecību. Lai arī pie dažādu transporta līdzekļu stūres vēl aizvien pārliecinošā vairākumā valda stiprais dzimums, tomēr arvien biežāk braukšanas tiesības iegūst arī sievietes.

Māris Lūsis, CSDD pārstāvis:

Sākot no 2011. gada, ik gadu B kategorijas autovadītāja apliecību kārto aptuveni par 2000 sievietēm vairāk nekā vīriešu.

Šobrīd valstī ir 845 tūkstoši derīgas vadītāja apliecības. Populārākā ir B kategorija, kam seko profesionālā kravas C kategorija. Taču šajā gadā būtiski pieaudzis arī to šoferu skaits, kas ieguvuši tiesības vadīt autobusu. Tas skaidrojams ar pieprasījumu un šo cilvēku konkurētspēju darba tirgū.

CSDD esot novērojuši, ka karstākais eksāmenu laiks ir tieši vasarā – jūlijā un augustā, kad daudzi līdz studiju un mācību gada sākumam cenšas iegūt vadītāja apliecību.

Skaties video:

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas