Bez “tiesībām” palikuši 500 autovadītāju, kuriem nav derīgas medicīniskās izziņas

0 komentāri

Bez vadītāja apliecības palikuši 500 autovadītāji, kuriem nav derīgas medicīniskās izziņas.

Nav medicīniskās izziņas – braukt nedrīkst, “tiesības” tiek atņemtas, un tālāk ceļš autovadītājam jāmēro paša spēkiem, nevis pie stūres.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Likumā jau sen iekļauta norma, ka ”tiesības” bez medicīniskas izziņas nav derīgas. Ja šīs izziņas nav, tad šoferim var piemērot – sodu 40 eiro apmērā un uz vietas atņemtas tiesības, kas konfiscētas līdz brīdim, kad tiek iegūta medicīniskā izziņa.

Šogad šāds liktenis kopumā ir piemeklējis 500 autovadītājus. Savukārt pēc CSDD datiem šobrīd bez derīgām medicīniskām izziņām ir aptuveni 100 tūkstoši autovadītāju.

CSDD gan norāda, ka tik daudz šoferu bez medicīniskajām izziņām pa Latvijas ceļiem nebrauc.

Dažiem autovadītājiem radies iespaids, ka policija speciāli tvarsta autovadītājus, kuriem nav derīgas medicīniskās izziņas. Policijā norāda, ka policists nav ārsts un nevar zināt vai autovadītāja veselības stāvoklis ļauj vadīt automašīnu.

Šādas medicīniskas pārbaudes vienreiz desmit gados ir jāiziet visiem ES valstu autovadītājiem, bet ik pēc trim gadiem tāda jāveic cilvēkiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas