Betona ceļu segums izmaksātu par piektdaļu lētāk

0 komentāri

Par piektdaļu lētāk un ar ilgāku ekspluatācijas laiku – šādas priekšrocības būtu ceļiem, ja tradicionālā asfalta vietā tiktu klāts betona segums.

Uzņēmums Cemex šodien demonstrēja savu piedāvājumu – pirmais šāds ceļš kā pilotprojekts izbūvēts paša uzņēmuma vajadzībām. Pa to ik dienas uz kaļķakmens karjeru brauc smagie auto, kuru kravnesība sasniedz 40 tonnas. Uzņēmuma eksperti skaidro, ka ar veltni blīvēta betona ieklāšana daudz neatšķiras no tradicionālā asfalta ieklāšanas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Cemex betona ceļu tehnoloģiju koordinators Miķelis Edvards Bulmains

Varbūt mainās tas, ka betona ceļu iespējams ekspluatēt pēc divām, trim dienām, asfaltu var nekavējoties. Bet šo laiku var ietaupīt būvniecības procesā jo klāšana notiek vienā kārtā, nevis trijās, nevis kā asfalta gadījumā uz šāda tipa ceļa.

Pie Latvijas klimatam piemērotas betona ceļu tehnoloģijas pielāgošanas uzņēmums strādājis divus gadus. Latvijas Valsts ceļu vadītājs šodien atzina, ka betona ceļu klāšana Latvijā būšot atkarīga no testu rezultātiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas