Autovadītājiem bīstamākie meža dzīvnieki – aļņi, brieži, mežacūkas un stirnas

0 komentāri
Autovadītājiem bīstamākie meža dzīvnieki – aļņi, brieži, mežacūkas un stirnas
Ilustratīvs foto: docentjoyce/Flickr

Tev noteikti jāizlasa

““Bīstamākie dzīvnieki autovadītājiem ir pārnadži – alnis, staltbriedis, mežacūka un stirna. [..] Īpaši smaga avārija var izvērsties uz šosejām un ārpus apdzīvotām vietām, kur lielākoties atļautais braukšanas ātrums ir 90 km/h,” stāsta apdrošināšanas kompānijas Ergo Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors Ivars Vismanis.

Šogad apdrošināšanas sabiedrībā Ergo ir pieteikts 21 ceļu satiksmes negadījums ar meža zvēriem. 40% no šiem negadījumiem ir notikuši pēdējā mēneša laikā, turklāt paredzams, ka, tuvojoties dzīvnieku migrācijas laikam maijā, šo negadījumu skaits pieaugs.

Bīstamākais diennakts laiks ir krēslas iestāšanās brīdis, kad dzīvnieki aktīvāk sāk pārvietoties barības meklējumos. Savukārt bīstamākās vietas ir tur, kur meža masīvi vai puduri robežojas ar lauksaimniecības zemēm. Šajās vietās dzīvnieki pārvietojas baroties uz laukiem, skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

“Jāpievērš arī uzmanība lauksaimniecības kultūrām – ziemas rapsis piesaista staltbriežus un stirnas, kas no meža dodas uz šiem laukiem baroties. Bīstamākas ir vietas, kur abās ceļa pusēs atrodas mežs šaurā joslā, kas savieno vienu meža masīvu ar otru,” uzsver Valters Lūsis.

2014. gadā kopumā ir notikuši 300 šādi ceļu satiksmes negadījumi. Tajos dažādas traumas guvuši 40 cilvēki, bet vienā gadījumā ir arī bojā gājušais, liecina Valsts policijas dati.

Savukārt pēdējā laikā atlīdzība 6750 eiro apmērā pieteikta par sadursmi ar alni, kurā cietušais auto nebija atjaunojams.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas