Autovadītāj, atceries! Automašīnu tehniskā apskate turpmāk būs dārgāka

4 komentāri
Autovadītāj, atceries! Automašīnu tehniskā apskate turpmāk būs dārgāka
FOTO: LETA

Atgādinām, ka valdība, tuvojoties gada izskaņai, apstiprinājusi  vairākas izmaiņas Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) pakalpojumu cenrādī, kas paredz arī maksas palielināšanu par tehnisko apskati un topošo autovadītāju pārbaudi braukšanas eksāmenos.

Vienlaikus grozījumi paredz, ka vairākās pozīcijās netiek piemērota maksa par pakalpojumiem, piemēram, par elektromobiļu pirmreizējo reģistrāciju, par transportlīdzekļu tehnisko kontroli uz ceļiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tāpat tiek mazināts administratīvais slogs transportlīdzekļu mazumtirdzniecībā. Turklāt vairāki pakalpojumi ir pārcelti uz e-vidi, tā ietaupot klientu laiku un naudu.

Turpmāk tehniskajā apskatē tiks kontrolētas tādas satiksmes drošībai nozīmīgas lietas, kā automobiļu elektroniskās vadības un drošības sistēmas, notiks pieslēgšanās pašdiagnostikas sistēmai (OBD) – bremžu antibloķēšanas sistēmas (ABS) pārbaude, elektroniskās stabilitātes kontroles sistēmas (ESC) pārbaude un gaisa spilvenu drošības sistēmas (SRS) pārbaude, pastiprināta riepu protektora un vecuma kontrole. Tā rezultātā nepieciešamas modernāks aprīkojums, kā arī palielinās patērētais laiks automobiļa kontroles veikšanai.

Cenas izmaiņas skars tikai vieglos automobiļus un kravas automobiļus ar pilnu masu līdz 3,5 t – cenas par tehnisko apskati vidēji palielināsies par 2,80 eiro (3,61 eiro par pamata apskati, 1,98 eiro par atkārtotu apskati).

Ceļu satiksmes drošības padomes sēdēs tika pieņemts lēmums par nepieciešamību pagarināt vadīšanas eksāmena ilgumu līdz 40 minūtēm. Vadīšanas eksāmena laika pagarināšana ir saistīta ar papildus eksāmenu transportlīdzekļus iegādi un lielākām darbaspēka izmaksām. Tāpēc maksa par vadīšanas eksāmenu palielināsies no 16,01 eiro uz 24,58.

Savukārt, lai mazinātu administratīvo slogu komersantiem, kas nodarbojas ar transportlīdzekļu mazumtirdzniecību, ir paredzēts atteikties no tirdzniecības numura zīmju kartes izsniegšanas, to aizstājot ar tirdzniecības numura zīmes kartes noformēšanu Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts reģistrā. Tāpat vairs nebūs paredzēta rēķinu-uzziņu veidlapu izsniegšana komersantiem, kuras plāno aizstāt atzīmes izdarīšana Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistrā. Lai samazinātu iespēju reģistrēt ārvalstīs zagtus transportlīdzekļus, nepieciešams veikt detalizētākās pārbaudes gan, iegādājoties specializētu pārbaudes tehniku, gan arī veikt datu salīdzināšanu ārvalstu reģistros. Paredzēts, ka maksa palielināsies nedaudz vairāk par vienu eiro – no 3,65 eiro uz 4,90.

4 komentāri

TOP komentāri

 • hartijs
  +1

  hartijs

  ...Un vai bedrīšu būs mazāk?

  25.12.2015 19:39

 • Soferite
  0

  Soferite

  Passiem kungiem protams nau jaamaksa apskates ministriem viss pa velti braukssana dziivosana.mees mirstiigie kam kapeikas algas viss jaamaksa.kur ir godigums.kaa var dzivot tada padebenii.un kaadi celli mums braukt pat bail.
  ...

  20.01.2016 07:35

 • šoferis.
  0

  šoferis.

  Agrāk tiesības 90tajos gados varēja par vodkas pudeli mierīgi nolikt 5 minūšu laikā. Tagad izdomājat visādas muļķības. Kāpēc mūsu paaudzei jācieš viss tas. Tad brīnās, visi brauc prom, Latvijā slikti, algas mazas. Kauns , kauns.

  19.01.2016 22:34

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas