Autoražotāji krāpjas, norādot vidējo degvielas patēriņu, secina eksperti

0 komentāri

Kāds Francijas autožurnāls oficiāli apstiprinājis to, ko jau iepriekš nojauta miljoniem autovadītāju visā Eiropā. Autoražotāji krāpjas, norādot vidējo degvielas patēriņu, tā secinājuši eksperti.

Autoindustrija sistemātiski norāda nepareizus degvielas patēriņa rādītājus – tā izpētījis Francijas žurnāls AutoPlus.

Šodien publicētā pētnieciskā reportāžā tās autori norāda, ka reālajā dzīvē automašīnām nepieciešams daudz vairāk degvielas, nekā tiek solīts dīleru salonos.

Veicot testus ar vairāk nekā 1000 automašīnām, žurnāla eksperti secinājuši, ka atšķirības ar reklāmas bukletos norādītajiem patēriņa rādītājiem sasniedz pat 40%.

Autožurnālists secinājis, ka atšķirības starp laboratorijas un reālajiem testiem jo īpaši redzamas jaunākajos auto modeļos, lai gan tie tiek uzskatīti par relatīvi ekonomiskākiem.

Eksperti norāda, ka oficiālie laboratoriju testi, kurus izmanto autoražotāji, ir novecojuši un neatspoguļo ikdienas braukšanas realitāti – ceļa seguma un gaisa pretestība ir maksimāli samazināta, tiek atslēgts stūres pastiprinātājs, gaisa kondicionētājs un citas ekstras, kas patērē daudz enerģijas, kā arī maksimāli samazināts automobiļa svars.

Kā zināms, degvielas patēriņš ir tieši saistīts ar oglekļa dioksīda piesārņojumu – jo patēriņš ir lielāks, jo arī piesārņojums ir lielāks.

Šim faktam īpaša uzmanība pievērsta pēc tā dēvētā Volkswagen emisiju skandāla – vācu autoražotājs piedzīvo lielāko krīzi tā vēsturē, kad tika pieķerts īpašas programmatūras lietošanā, lai izietu ASV emisiju testus, maskējot noteiktu dīzeļdzinēju reālo piesārņojumu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas