Automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks nopietni apdraud satiksmes drošību

0 komentāri

Sākoties aktīvākai atvaļinājumu sezonai, der atcerēties, ka automašīnā nepareizi pārvadāts dzīvnieks var nopietni apdraudēt satiksmes drošību.

CSDD norāda, ka nav īpašu noteikumu, kādā veidā katrs dzīvnieks jāpārvadā, taču galvenais nosacījums, – tas nedrīkst traucēt vadīt automašīnu, un pašiem dzīvnieku saimniekiem jāizvērtē, vai dzīvnieks ievietojams būrī, nožogotā bagāžas nodalījumā vai jāpiesprādzē ar speciālām drošības siksnām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ja to neievēro – sekas var būt smagas – tā brīdina Drošās braukšanas skolas instruktori.

Ceļu satiksmes drošības direkcijā saka – galvenais, kas jāievēro, ka dzīvnieks jāpārvadā tā, lai tas netraucētu vadītājam.

Paša vadītāja ziņā esot izvēlēties piemērotāko veidu, kā pārvadāt dzīvnieku – speciālā būrī, piesprādzējot ar īpašām drošības siksnām, vai norobežotā bagāžas nodalījumā.

Policija speciāli nepārbauda, vai dzīvnieki automašīnās tiek pārvadāti pareizi. Tam pievērš uzmanību, ja vadītājs jau izdarījis kādu pārkāpumu un tad nepareizi pārvadāts dzīvnieks var būt kā vainu pastiprinošs apstāklis.

Turklāt par drošību der atcerēties ne tikai brauciena laikā. Arī suņa atstāšana bez gaisa karstā mašīnā uz pārdesmit minūtēm, tam var būt liktenīga.

CSDD pagaidām uzskata, ka stingrākas normas noteikumos varēs iestrādāt, kad Latvijā jau būs šāds precedents. Tas nozīmē, ka arī sankcijas par nepareizu dzīvnieka pārvadāšanu pagaidām vēl nav noteiktas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas