Ar lielākiem sodiem, fotoradariem un netrafarētām automašīnām policija stiprinās drošību uz ceļiem

5 komentāri

Ar lielākiem sodiem par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu, fotoradariem un netrafarētām automašīnām policija stiprinās drošību uz ceļiem. Jūrmalā šajās dienās sapulcējušies Eiropas ceļu policijas eksperti diskutē, kā satiksmes drošību varētu uzlabot visā Eiropā

Ceļu satiksmes negadījumu, tajos bojāgājušo un ievainoto skaita ziņā Latvija ir vienā no pēdējām vietām starp Eiropas Savienības dalībvalstīm. Īpaši satraucoši ir šā gada sākuma dati, kad notika vairākas smagas avārijas. Policija apgalvo, ka tai ir plāns, kā drošību uz ceļiem uzlabot.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valsts policijas  priekšnieks Ints Ķuzis

FOTO: LETA

FOTO: LETA

Ir virkne šo risinājumu, un ceļu satiksmes drošības padomes lēmumi jau iezīmēja nepieciešamo rīcības plānu kuram vajadzīgs politisks un finansiāls segums. VP ir plāns un mēs redzam kā to var panākt.

Jau tagad Saeimā ir iesniegti priekšlikumi par grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos par sodu palielināšanu par ātruma pārkāpšanu. Plānots arī iegādāties vairāk pārvietojamo fotoradaru un netrafarēto automašīnu. Tāpat, tuvākajā laikā tiks īpaši kontrolēts, lai autovadītāji nelietotu dažādas palīgierīces, kas novērš uzmanību, tostarp planšetes, datorus un dažādas mobilās aplikācijas, piemēram Waze, kas novērš autovadītāju uzmanību no ceļa.

Kaut arī Latvijas statistika ceļu drošības ziņā atpaliek no Eiropas vidējās, arī citās dalībvalstīs prioritātes ir līdzīgas.

Šobrīd tiek gatavota tiesiskā bāze atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju datu apmaiņai starp Eiropas Savienības dalībvalstīm.

Atbildīgo dienestu mērķis ir uzlabot ceļu satiksmes drošību un 2020 gadā sasniegt negadījumos bojāgājušo skaita samazinājumu par 50%.

5 komentāri

TOP komentāri

 • Mārcis
  +1

  Mārcis

  Varētu sākt ar ceļu sakārtošanu

  22.04.2015 00:12

 • Ilmārs Kaimiņš
  0

  Ilmārs Kaimiņš

  Tad jau [vientuļie] policisti ar jaunajām Yamaha nevarēs lietot videoradarus, jo tie arī novērš uzmanību no ceļa.

  14.05.2015 14:10

 • Jānis
  0

  Jānis

  Tad jau ar ''TESLU ''pa Latvijas ceļiem braukt nevarēs.

  10.05.2015 15:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas