Aicina iesaistīties akcijas “Diena bez auto” pasākumos

0 komentāri
Aicina iesaistīties akcijas “Diena bez auto” pasākumos
FOTO: LETA

Pirmdien, 22. septembrī Latvijā tradicionāli norisināsies akcija ”Diena bez auto”, tās ietvaros ik viens autovadītājs tiek aicināts vismaz vienu dienu atteikties no automašīnas izmantošanas, un tās vietā izvēlēties dabai un veselībai draudzīgākas pārvietošanās iespējas, piemēram, velosipēdu vai pastaigu kājām. 

Kā norāda “Diena bez auto” projekta vadītāja Anete Kārkliņa: “Mums jāapzinās, ka svarīgi ir ne vien veicināt pilsētas infrastruktūras attīstību, veidojot to draudzīgu velosipēdistiem un kājāmgājējiem, bet arī informēt un aicināt sabiedrību pašiem aktīvi iesaistīties pilsētas vides stāvokļa uzlabošanā, vairāk izmantojot privātajiem autoalternatīvus pārvietošanās līdzekļus.”

“Ar “Diena bez auto” Latvijas Zaļā kustība atgādina, ka iela var sniegt vienlīdzīgas iespējas ērti pārvietoties gan kājāmgājējiem, gan auto braucējiem, gan tiem, kas pārvietojas ar sabiedrisko transportu, velosipēdu, skrejriteņiem vai citiem vēl šobrīd ne tik populāriem transporta līdzekļiem. Ir svarīgi atcerēties, ka ar savu izvēli ietekmējam arī gaisa kvalitāti, kas nopietni ietekmē gan mūsu pašu, gan apkārtējo veselību,” uzsver Anete Kārkliņa.

Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīcija aizsākās 1998. gadā Francijā ar “Dienu bez auto”. Šogad savu dalību dažādās akcijās oficiāli ir pieteikušas teju 1800 pilsētas 74 valstīs, tostarp arī ārpus Eiropas robežām. Latvijā “Diena bez auto” tiek rīkota 8 pilsētās.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas