62% pieķerto dzērājšoferu ir vairāk nekā 1,5 promiles

0 komentāri

Desmit gadu laikā Latvijā vairāk nekā divas reizes samazinājies dzērājšoferu skaits. Taču ne policijas darbiniekus, ne tiesu ekspertus šī statistika neiepriecina.

Dzērājšoferu skaita samazināšanās saistīta ar vairākiem faktoriem – soda palielināšanu, paredzot pat administratīvo arestu, kā arī informatīvās kampaņas un reidi svētkos, uzskata policijā.

Foto

Ja 2005. gadā alkohola reibumā bija pieķerti 10 tūkstoši autovadītāju, tad pērn šis skaits samazinājies par vairāk nekā 60%.

Vēl viena nepatīkama tendence – 2 gadu laikā gandrīz par piektdaļu pieaudzis to dzērājšoferu skaits, kuri brauc pie stūres bez “tiesībām”. Bargākais sods par braukšanu alkohola reibumā ir četri gadi bez tiesībām, administratīvais arests – 15 diennaktis un naudas sods 1 400 eiro.

Visbiežāk autovadītāji reibumā sēžas pie stūres vasarā atvaļinājumu laikā. Vairumā gadījumu tie ir vīrieši, bet sievietes ir tikai 5% no kopējā skaita, un šī tendence ir vērojama jau vairāku gadu garumā.

Pērn autovadītāji, kuri braukuši dzērumā pie stūres, izdarījuši 655 avārijas, tajās cietuši 258 cilvēki un 12 gājuši bojā. Būtiskākais, ka, braucot dzērumā, cilvēkam palēninās reakcijas laiks, stāsta Valsts tiesu ekspertīžu biroja tiesu eksperts Oskars Irbītis.

Parasti, kā stāsta pasniedzēji, kuri strādā CSDD soda punktu dzēšanas kursos, pie stūres par braukšanu dzērumā bieži vien pieķer tos, kuri lietojuši alkoholu iepriekšējā dienā un nav izgulējuši dzērumu.

Otrā būtiskā kategorija ir cilvēki, kuri lēmumu par braukšanu reibumā pieņēmuši, būdami dzērumā. Tieši tāpēc šādas prakses izskaušana galvenokārt atkarīga no sabiedrības attieksmes pret šo parādību. Jo negatīvāk būs noskaņota sabiedrība, jo mazāk būs šādu incidentu, uzskata policijā un CSDD.

Video

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas