61% autovadītāju šajā ziemā brauks ar lietotām ziemas riepām

1 komentārs
61% autovadītāju šajā ziemā brauks ar lietotām ziemas riepām
FOTO: LETA

Vismaz 61% Latvijas autovadītāju šajā ziemā brauks ar lietotām ziemas riepām, no tiem 51% izmantos iepriekšējās sezonas ziemas riepas, bet 10% autovadītāju plāno iegādāties lietotas riepas.

Aptaujājot 500 autovadītājus vecumā no 18-74 gadiem, arī noskaidrots, ka par lietotu ziemas riepu iegādi vairāk domā autobraucēji vecumā no 18-24 gadiem (17%), kā arī no 25-34 gadiem (14%).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Savukārt piektā daļa jeb 19% aptaujāto autovadītāju atzinuši, ka par riepu maiņu šajā sezonā nedomā, jo mašīnai ir vissezonas riepas (M+S), ar kurām plāno braukt arī šo ziemu.

Salīdzinoši maz ir autovadītāju, kas šogad iegādāsies jaunas ziemas riepas – tikai 19%, turklāt lielai daļai šo autovadītāju (39%) ir salīdzinoši augsts ienākumu līmenis – virs 900 eiro.

Jāpievērš uzmanību sekojošām lietām:

 • Lietotām ziemas riepām noteikti vajadzētu nomērīt protektora dziļumu. Lai izietu tehnisko apskati, minimālajam protektora dziļumam jābūt 4,5 mm. Taču nebūtu lietderīgi pirkt ziemas riepas, kam protektora dziļums ir mazāks kā 5 mm (vēlams, lai ir vismaz 6-7 mm), jo lietojot riepas, protektora dziļums var salīdzinoši ātri nodilt zem pieļaujamās normas. Diemžēl tad gadās – autovadītājs pat nenojauš, ka, braucot ar šādām riepām, pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, par ko saņem ceļu policijas sodu. Savukārt apdrošinātājs, balstoties uz ceļu policijas veikto mērījumu, par braukšanu ar riepām ar neatbilstošu protektora dziļumu var atteikt apmaksāt apdrošināšanu.
 • Automašīnai ar lietotām vai jaunām riepām – pēc tam, kad tās uzmontētas, noteikti vajadzētu nomērīt riteņu savirzi – izgāzumu un nepieciešamības gadījumā veikt tā regulēšanu. Tas ir jādara, jo, izmantojot auto ar neprecīzu savirzi – izgāzumu, riepas ļoti ātri un nevienmērīgi nodilst.
 • Izvēloties lietotas ziemas riepas, tās vajadzētu rūpīgi apskatīt, un to darīt pietiekamā apgaismojumā, nevis pustumsā, kā tas bieži mēdz būt autoservisos. Ja lietotas ziemas riepas ir saplaisājušas, visticamāk, tas ir dēļ ilgstošas lietošanas vai arī nepareizas uzglabāšanas, savukārt burbuļveida izvirzījumi liecina, ka tās ir sasistas. Šādas riepas visdrīzāk ilgi nekalpos.
 • Noteikti riepas jāapskata arī iekšpusē, ja kaut kas ir izdūries cauri riepai, no ārpuses to bieži nevar redzēt.

Latvijā var iegādāties gan Vācijas, gan Skandināvijas tirgum ražotas ziemas riepas. Skandināvijas tirgum ražotajām ir atšķirīgs ķīmiskais sastāvs, tās ir mīkstākas, tādēļ piemērotākas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem, tām ir labāka saķere ar apledojušu ceļa segumu.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Pilsētnieks.
  0

  Pilsētnieks.

  Man ir 61 gads un es arī braukšu ar lietotām ziemas riepām, un braukšu labāk par ļoti daudziem kuriem ir jaunas no veikala ! , un man nav naudas lai nopirktu jaunas !

  07.11.2014 17:30

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Palīdzi savai ādai elpot! Četri likumi pareizai ādas attīrīšanai

Katru dienu mūsu āda ir pakļauta vides kaitīgajai ietekmei – gaisa un ūdens piesārņojumam, kā arī ultravioletajam starojumam. Pareiza un pilnvērtīga sejas attīrīšana ir pirmā palīdzība nogurušai ādai un svarīgs solis ādas veselības un jauneklīga izskata saglabāšanas virzienā.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas