500 tiltu Latvijā ir sliktā tehniskā stāvoklī

0 komentāri

Latvijā ir gandrīz tūkstoš tiltu, un puse no tiem ir sliktā stāvoklī. Vidējais tiltu kalpošanas laiks ir 50 gadu, un šobrīd šis termiņš daudziem tiltiem Latvijā ir beidzies, ziņo raidījums LNT 900 Sekundes.

Ja uzbūvē pieminekli, tas stāv 100 gadus, ar tiltiem gluži tā nav, akcentē eksperti, tāpēc to uzturēšanā katru gadu jāiegulda nauda. Ja ceļi un tilti arī turpmāk valstī iekļūs prioritāšu sarakstā, arī visus pārējos tiltus būs iespējams salabot. Patlaban gan situācija šajā jomā nav tik perfekta.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Skaties foto!

Šogad celtnieki strādā uz 55 Latvijas tiltiem. Tiltu remontdarbiem kopumā ir atvēlēti seši miljoni eiro, un tas ir par piektdaļu vairāk nekā pērn. Tomēr šīs nozares eksperti atzīst, ka normāla būtu prakse saplānot tiltu būvdarbus tuvākajiem trim gadiem, taču tagad tas nav iespējams, jo nav zināms, cik lieli budžeta līdzekļi turpmāk tiks piešķirti.

Salīdzinājumā ar to, kāda situācija bija vēl pirms četriem gadiem, kopumā tiltu stāvoklis šobrīd sāk uzlaboties, uzskata nozares eksperti. Tam esot tikai viens izskaidrojums – tiltu remontam tagad sāk vairāk piešķirt līdzekļu.

 Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas